Mladi 'vatreni' dostigli dva gola prednosti Italije za dobar remi

Halilović i Kalaica u drugom su poluvremenu nadoknadili prednost koju je Italija stekla četverominutnim 'blitz-kriegom' sredinom prvog dijela. Izbornik Gračan na travnjaku u Frosinoneu koristio je 18-oricu igrača

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine u prijateljskoj je pripremnoj utakmici, pred nastup na Europskom prvenstvu koje će se od 16. do 30. lipnja održati u Italiji i San Marinu, protiv jednog od domaćina tog natjecanja - Italije, u Frosinoneu odigrala 2:2.

Italija je u prvom poluvremenu povela sa 2:0 golovima Bastona (22') i Locatellija (26'), ali su izabranici Nenada Gračana u nastavku uspjeli poravnati preko Halilovića (58') i Kalaice (78'). Talijani su imali više dobrih prigoda, a potez utakmice bio je gol Alena Halilovića s 20 metara.

Hrvatska će na EP igrati u skupini C s Engleskom, Francuskom i Rumunjskom, dok će Italija u skupini A imati za suparnike Španjolsku, Poljsku i Belgiju.

Najbolje četiri reprezentacije s ovoga EP-a izborit će nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju sljedeće godine.

Italija-Hrvatska 2:2

Strijelci: Bastoni 21', Locatelli 26' / Halilović 58', Kalaica 78'

Italija (4-3-3):  Meret - Calabria (od 55. Adjapong, od 88. Calabresi)), Bonifazi, Bastoni, Dimarco (od 55. Pezzella) - Locatelli, Mandragora (od 55. Valzanija), Tonali - Orsolini, Cutrone, Parigini (od 74. Bonifazi)-

Hrvatska (4-3-3): Posavec (od 45. Grbić) - Uremović, Katić, Kalaica, Sosa (od 64. Mamić) - Bašić (od 64. Majer), Šunjić, Bistrović (od 45. Kulenović) - Halilović (od 64. Murić), Jakolis (od 45. Ivanušec), Bradarić (od 87. Čabraja).