Monterrey osvojio Ligu prvaka, igrat će na Svjetskom prvenstvu

Club América prvi je put izgubio finale CONCACAF Lige prvaka, a Monterrey slavio u sjajnoj atmosferi u Guadalupeu zahvaljujući golu Funesa Morija iz devete minute

Meksički Monterrey je pobjednik Lige prvaka CONCACAF-a (Sjeverna Amerika, Srednja Amerika i Karibi) nakon što je sinoć u finalu u Guadalupeu pred 40.000 gledatelja svladao Club América 1-0.

Rani gol kojeg je u devetoj minuti zabio Rogelio Funes Mori nakon greške obrane Club America bio je dovoljan za pobjedu Monterreya.

To je peti put da je Monterrey osvojio Ligu prvaka CONCACAF-a nakon 2011., 2012., 2013. i 2019. Meksički će klub sudjelovati na Svjetskom klupskom prvenstvu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima početkom sljedeće godine.

Za Club América, koji je također iz Meksika, ovo je prvi poraz u osam finala Lige prvaka.