Nadahnuti Chelsea očitao lekciju Middlesboroughu

U prvoj utakmici 8. kola Premiershipa, Chelsea je uvjerljivo svladao Middlesborough 5-0 golovima Kaloua (2), Bellettija, Lamparda i Maloude

Momčad Felipea Scolarija dominirala je na Riverside stadionu od početka do kraja utakmice, što zorno prikazuje i ishod. Poveli su u 14. minuti golom Salomona Kalouoa, a rezultat se nije mijenjao do 51. minute. Tada je Belleti povisio na 2-0, što je potpuno slomilo domaćine. Samo dvije minute kasnije Kalou je svojim drugim golom postavio 3-0, Lampard je u 63. pogodio za 4-00, a "točku na i" stavio je Florent Malouda u 67. minuti.
Chelsea je igrao bez ozljeđenog Drogbe, no drugi ga je bjelokošćanin odlično zamijenio, Riječ je, naravno, o Salomonu Kalou, koji je odigrao jednu od najboljih utakmica otkad je stigao u Chelsea.