Nadalova škola tenisa, a učenik je bio - Nole: Srbin bez šanse...

Nadal je razbio Đokovića za finale Madrida! Španjolac je slavio 6-2, 6-4 što mu je bila prva pobjeda protiv Srbina nakon sedam uzastopnih poraza i slavlja u finalu Roland Garrosa 2014. godine

Radio mi je što je htio, pogotovo u prvom setu, rekao je Novak Đoković nakon prvog poraza od Rafe Nadala u tri godine.

Španjolac je slavio protiv Srbina 6-2, 6-4 u polufinalu Madrida, a u prvom setu mogao je završiti posao bez izgubljenog gema pritisnuvši Đokovića na servisu kod 4-0.

Rafa je i drugi set otvorio s 2-0, Novak se vratio, ali Španjolac mu je i drugi put uzeo servis i zadržao prednost do kraja za finale madridskog turnira.

- Zasluženo me pobijedio, nisam igrao dobro. Napravio sam previše pogrešaka, a tako se ne može protiv Nadala - dodao je Đoković.

Nadal je podsjetio na slavne dane kad je bio nedodirljiv na zemlji, a Đoković, koji neće obraniti naslov u Madridu,sve teže prati pritisak i bez trenera izgleda izgubljeno. Španjolac je prvi put pobijedio Đokovića nakon sedam poraza zaredom.

Pobjedu je dočekao nakon tri godine i finala na Roland Garrosu 2014.