Nastavio je 'bušiti' golmane: Jelavić zabio 14. gol u sezoni

Napadač Rangersa Nikica Jelavić načeo je mrežu Heartsa u 23. minuti , a vodeća momčad liga konačno je slavila 4-0. Šesti je na ljestvici strijelaca lige s 14 golova

Glasgow Rangers nema brige dok u napadu igra Nikica Jelavić. Hrvatski reprezentativac nastavio je u prepoznatljivom tonu i zabivši gol Heartsu u 36. kolu škotskog Premiershipa. Napadač Rangersa donio vodstvo u 23. minuti postigavši 14. ligaški gol, drugi u zadnja dva kola te se sad nalazi na diobi šestog mjesta ligaške ljestvice strijelaca.

Jelavić se probio s lijeve strane te s 10 metara iskosa snažno opalio i 'probušio' golmana Blacka kojemu je lopta prošla kroz ruke. Nikica je igrao do 71. minute.

Domaćini su na Ibroxu dotukli Hearts golovima Laffertyja i Davisa, a konačnih 4-0 postavio je Stevenson autogolom.

Rangers dva kola prije kraja ima četiri boda više od Celtica, ali i utakmicu više.

Škotski Premiership, 36. kolo:

Glasgow Rangers - Hearts 4-0 (Jelavić 23, Lafferty 40, Davis 43, Stevenson 83-ag)

Redoslijed: 1. Glasgow Rangers 87, 2. Celtic 83 (-1), 3. Hearts 63, 4. Dundee United 55...