NBA: San Antonio slavio nakon dva produžetka

Zahvaljujući košu Ginobilija u zadnjoj sekundi drugog produžetka aktualni prvaci Spursi svladali su na startu doigravanja Phoenix Sunse 117-115

Iako je Tim Duncan odigrao fantastičnu utakmicu s 40 poena, 15 skokova i pet asistencija, čovjek odluke za San Antonio Spurse još jednom je bio Manu Ginobili. U prvom dvoboju prvog kruga NBA doigravanja protiv Phoenix Sunsa argentinski košarkaš pogodio je na samom kraju drugog produžetka za konačnih 117-115 i pobjedu aktualnih prvaka. Ginobili se na kraju zaustavio na 24 poena, dok je Tony Parker dodao 26. Kod gostiju je najefikasniji bio Amare Stoudamire s 33 poena i 7 skokova, Steve Nash je ubacio 25 uz 13 asistencija, a Gordan Giriček je za 12 minuta postigao dva poena uz po jedan skok i dodavanje.
Jedinu gostujuću pobjedu prve večeri ovogodišnjeg NBA doigravanja ubilježio je Utah Jazz u Houstonu (93-82). I dok su gosti opet prikazali izjednačenu timsku igru (Kiriljenko 21, Boozer 20, Williams 20), kod domaćina je potpuno podbacio glavni nositelj igre Tracy McGrady. Vođa Rocketsa ubacio je 20 koševa, ali uz vrlo slab šut iz igre (7-21).
Zahvaljujući velikom preokretu u drugom poluvremenu New Orleans Hornetsi obranili su u prvoj utakmici prednost domaćeg terena protiv Dallas Mavericksa.
Predvođeni Chrisom Paulom (35 poena, 10 asistencija) Hornetsi su u nastavku nadoknadili 12 poena zaostatka i na kraju slavili 104-92.
U jedinoj, noćas odigranoj, utakmici Istočne konferencije LeBron James (32 poena) odveo je Cleveland Cavalierse do startne pobjede nad Washington Wizardsima (93-86).