Nevjerojatno: Hrvatska već 25 godina nije pobijedila nokaut utakmicu bez produžetaka!?

Hrvatska je u povijesti odigrala 18 utakmica na velikim natjecanjima, od toga ih je čak deset otišlo u produžetak, a samo osam riješeno je nakon 90 minuta. Šest puta odlučivali su jedanaesterci

Ni u finalu Lige nacija nije išlo u 90 minuta. To je za hrvatsku nogometnu reprezentaciju jednostavno - prekratko!

Nakon što je, dakle, i protiv Španjolske 90 minuta isteklo bez pobjednika, vremeplov je otkrio da je od posljednje nokaut utakmice koju su "vatreni" pobijedili u 90 minuta prošlo više od 25 godina!

Dakle, posljednja utakmica nokaut faze nakon koje je uslijedilo ispadanje, a nije ušla u produtežak bila je ona četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Francuskoj 1998., u kojoj su Ćirini sinovi golovima Jarnija, Vlaovića i Šukera s 3-0 ispratili kući Nijemce.

Nakon toga još su dvije hrvatske utakmice nokaut faze završile nakon 90 minuta, ali obje su bile utakmice za brončanu medalju, dakle ionako posljednje na velikom natjecanju, nakon kojih su svi ionako išli kući. I u obje je Hrvatska pobijedila 2-1: Nizozemsku 1998. i Maroko 2022.