Brazil je na krilima Neymara i Firmina izborio četvrtfinale...

Brazil je prvi četvrtfinalist drugog dijela ždrijeba Mundijala u Rusiji. S 2-0 pobijedili su Meksiko, koji se nije mogao nositi s individualnom kvalitetom Neymara i njegove momčadi...

Reprezentativci Brazila opravdali su status favorita i pobijedili Meksiko s 2-0 u okršaju osmine finala Svjetskog prvenstva u Rusiji. Nakon sporijeg početka, prvo je Neymar matirao meksičku obranu i golmana, a na kraju je pobjedu potvrdio Firmino.

Brazil - Mexico Rezultati uživo

Početak utakmice nije nagovještavao ovakav rasplet. Stisnuli su u početku Meksikanci, imali nekoliko polušansi, ali već krajem prvog poluvremena Brazilci su preuzeli inicijativu. Gol je pao početkom drugog dijela, u 51. minuti. Willian je povukao, ubacio u sredinu, a Neymar je uklizao za 1-0 Brazila.

Nastavili su dalje u istom tonu, a Meksiko je spašavao sjajni golman Guillermo Ochoa. Ipak, konstantan pritisak Brazila urodio je plodom još jednom pred sam kraj utakmice. Neymar je želio i drugi gol, ali loptu je nakon dodira Ochoe pokupio Firmino i potvrdio prolaz u četvrtfinale.

Brazil sada ide na boljeg iz susreta Belgije i Japana. S obzirom na dosad prikazane predstave Belgija je tu uvjerljivi favorit pa bi Neymar i društvo mogli na okršaj protiv Lukakua, Hazarda i ekipe.