Raspoloženi Babo nije mogao sam: Dončić je uništio Detroit i ponovio rekord dvojice velikana

Slovenac je odigrao još jednu partiju za pamćenje protiv Pistonsa, za koje je Bogdanović ubacio 29 koševa i četiri trice. Dario Šarić u pobjedi nad Torontom imao je 11 poena

Peti put u karijeri i čak četvrti ove sezone Luka Dončić zabio je najmanje 50 koševa na jednoj utakmici NBA lige. Žrtva je u noći na utorak bio Detroit hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića. Dallas je, iako je gubio u trećoj četvrtini 11 razlike, na kraju slavio 111-105.

Slovenac je za 36 minuta utrpao 53 koša uz šut 14/18 s linije slobodnih bacanja, 12/13 za dva i 5/11 za tri poena. Dodao je i osam skokova, pet asistencija, četiri izgubljene i dvije ukradene lopte.

U zadnjih 50 godina NBA-a, samo su Michael Jordan i LeBron James imali toliko utakmica s 50 ili više koševa u prvih pet sezona. Jordan čak 17, a Dončić i James po pet, s tim da Luka još može i prestići LeBrona.

POGLEDAJTE VIDEO:

Na drugoj je strani Bogdanović, o čijem se prelasku u LA Lakerse počelo šuškati, potvrdio klasu s 29 koševa, pet skokova i dvije asistencije. Također je igrao 36 minuta i gađao za jedan 5/5, za dva 6/8, a za tricu 4/7.

Phoenix je uhvatio pobjednički ritam, kod kuće protiv Toronta slavio je šesti put u zadnjih sedam utakmica. Bilo je 114-106, a Dario Šarić je za 14 minuta ubacio 11 koševa (3/4 slobodna, 4/5 za dvicu, 0/1 za tri poena), imao je i tri skoka.

Najefikasniji u njegovoj momčadi bio je Mikal Bridges s 29 koševa, tri skoka i šest asistencija, a Deandre Ayton dodao je double-double (22 koša, 13 asistencija). Toronto, prvaka iz 2019., predvodio je Fred VanVleet s 24 koša, četiri skoka i devet asistencija.