Griezmann dokrajčio Borussiju i ušao u Atleticovu povijest...

Atletico je slavio protiv Borussije Dortmund 2-0. Saul Niguez zabio je u 33. minuti, Antoine Griezmann u 80. minuti. Griezmann je postao prvi igrač Atletica s 20 golova u Ligi prvaka/Kupu prvaka

Kakva transformacija momčadi u samo dva tjedna! U prošlom kolu Lige prvaka igrači Atletico Madrida s pognute glave napustili Njemačku nakon 4-0 poraza.

U ovoj utakmici je sve bilo drugačije, slavili su izabranici Diega Simeonea s lakih 2-0 preko Saula u 33. i Antoinea Griezmanna u 80. minuti. Borussiji je ovo prvi poraz u Ligi prvaka ove sezone.

U dobroj atmosferu na madridskoj Wanda Metropolitani Atletico je u potpunosti pomeo Borussiju Dortmund s terena. Sve se otvorilo golom Saula Nigueza u 33. minuti susreta. Lijepu akciju po lijevoj strani okončao je veznjak Saul Niguez koji je sa osam metara snažnim udarcem matirao vratara Romana Burkija.

Od tog trenutka se momčad Lucianea Favrea potpuno raspala. Nizali su igrači Atletica priliku za prilikom, a posao je dovršio Antoine Griezmann u 80. minuti. Primio je jednu dubinsku loptu između dva stopera gostiju, sjurio se prema petercu Romana Burkija i mirno pogodio za eksploziju oduševljenja na tribinama.

Na ljestvici vode Borussija i Atletico sa devet bodova, Brugge je na četiri, a Monaco ima jedan bod.

Remi Napolija i PSG-a (1-1)

Napoli je na svom San Paolu protiv Paris Saint Germaina odigrao 1-1. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2) PSG poveo golom braniča Juana Bernata, a izjednačio je Lorenzo Insigne u 62. minuti iz penala. I prije dva tjedna na Parku prinčeva bio je neodlučeno (2-2).

Veznjak Napolija Marko Rog nije bio na popisu igrača za ovu utakmicu.

SKUPINA A:
Monaco - Club Brugge               	0-4 (Vanaken 12, 17-11m, Wesley 24, Vormer 85)
Atletico Madrid - Borussia Dortmund	2-0 (Saul 33, Griezmann 80)
TABLICA:
1  Borussia Dortmund 	4  3  0  1   8   2    9
2  Atletico Madrid    	4  3  0  1   7   6    9
3  Club Brugge      	4  1  1  2   6   5    4
4  Monaco           	4  0  1  3   2  10    1
SKUPINA B:
Inter - Barcelona			1-1 (Icardi 87 / Malcom 83)
Tottenham Hotspur - PSV		2-1 (Kane 78, 89 / De Jong 2)
TABLICA:
1  Barcelona        	4  3  1  0  11   3   10
2  Inter            	4  2  1  1   5   5    7
3  Tottenham Hotspur	4  1  1  2   7   9    4
4  PSV              	4  0  1  3   4  10    1
SKUPINA C:
Crvena zvezda - Liverpool   		2-0 (Pavkov 22, 29)
Napoli - Paris SG    			1-1 (Insigne 63-11m / Bernat 45+2)
TABLICA:
1  Liverpool        	4  2  0  2   7   5    6
2  Napoli           	4  1  3  0   4   3    6
3  Paris SG    	4  1  2  1  11   7    5
4  Crvena zvezda    	4  1  1  2   3  10    4
SKUPINA D:
Schalke 04 - Galatasaray		2-0 (Burgstaller 4, Uth 57)
Porto - Lokomotiv Moskva		4-1 (Herrera 2, Marega 43, Corona 67, Otavio 90+3 / Farfan 59)