Nizozemci podbacili u EL, Strinić i Kalinić su remizirali

U dosad završenim dvobojima zadnjeg pretkola Europske lige Strinićev i Kalinićev Dnjipro igrao je 2-2 kod Slovana. Partizan je izgubio od Tromsa 3-2, a AZ od Anžija

Završeno je 13 prvih utakmica posljednjeg pretkola Europske lige. U dvoboju češkog prvaka Slovana iz Libereca i ukrajinskog Dnjipra sučelila su se i dvojica hrvatskih nogometaša.

U Liberecu je završilo 2-2 premda su daleko kvalitetniji gosti imali 2-0. Odigrao je mladi hrvatski reprezentativac Renato Kelić svih 90 minuta za češku, a A-reprezentativac Ivan Strinić za ukrajinsku momčad. Po običaju je Nikola Kalinić prosjedio na klupi gostiju svih 90 minuta.

Od Hrvata je svih 90 minuta u domaćoj 2-1 pobjedi nad belgijskom Genkom upisao stoper švicarskog Luzerna Tomislav Puljić.

Od favoriziranih klubova Newcastle je izvukao 1-1 na gostovanju kod grčkog Atromitosa, dok je Marseille slavio 2-1 na gostovanju kod Dinamova poznanika Sherrifa iz Tiraspola. Oba je gola za Francuze, drugi put u karijeri u istoj utakmici, zabio 20-godišnji ganski napadač Jordan Ayew. Bili su mu to, međutim, prvi pogoci u 12. nastupu u eurokupovima.

Srbijanski napadač Tomislav Pajović u 27. je minuti iste utakmice svladao povremenoga francuskog reprezentativca Stevea Mandandu nakon što Marseilleov golman nije primio gol punih 325 minuta u natjecateljskim utakmicama.

Katastrofalno su prošli, upisavši sva tri gostujuća poraza, nizozemski predstavnici: AZ Alkmaar izgubio je u Mahačkali od Anžija 1-0, Heerenveen kod norveškog prvaka Moldea 2-0, a Twente kod turskog Bursaspora 3-1.

Europa liga, 4. pretkolo, prve utakmice:

• Anži – AZ 1-0 (Traore 51)
  • Neftçi – APOEL 1-1 (Şükürov 82-11m / Benachour 83)
  • Tromso – Partizan 3-2 (Prijovic 37, Björck 77, Mbodji 82 / Marković 43, Mitrović 84)
  • Ekranas – Steaua 0-2 (Martinović 36, Popa 76)
  • Sheriff – Marseille 1-2 (Pajović 27 / Ayew 18, 53)
  • Molde – Heerenveen 2-0 (Eikrem 31, Mostrom 90)
  • Legia – Rosenborg 1-1 (Kosecki 42 / Dočkal 80)
  • Atromitos – Newcastle 1-1 (Epstein 24 / Taylor 45)
  • AIK - CSKA Moskva 0-1 (Honda 62)
  • Slovan Liberec – Dnjipro 2-2 (Breznanik 62, Vacha 90-11m / Konopljanka 43, Matheus 49)
  • Dinamo Bukurešt – Metalist Harkiv 0-2 (Cleiton 9, Cristaldo 57)
  • Bursaspor – Twente 3-1 (Batalla 40, 82, Šestak 53 / Chadli 31)
  • Luzern – Genk 2-1 (Rangelov 7, Winter 71 / Vossen 12)