NLB: Split ipak nije uspio iznenaditi lidera lige

Kratko su trajale nade “žutih” u pobjedu nad Partizanom, koju je na Gripe došlo vidjeti čak 2500 Splićana. Početkom drugog poluvremena gosti su sustigli prednost domaćina i na kraju uvjerljivo slavili 84-69.
Presudilo je upravo ono čega se trener Splita Subotić pribojavao, vanjski šut i ofenzivni skok gostiju te njihov najbolji igrač Nikola Peković, koji je za 33 minute postigao 33 koša.
- Nismo mogli pratiti njihov visoki ritam dulje od 25 minuta, ali pokušat ćemo se za to ovoj predivnoj publici iskupiti u subotu protiv Zagreba - obećao je Subotić.

LJESTVICA: 1. Partizan 25, 2. ZADAR 23, 3. Crvena Zvezda 22, 4. Hemofarm 21, 5. CIBONA 21, 6. Union Olimpija 20, 7. Budućnost 20, 8. FMP Železnik 19, 9. Vojvodina 19, 10. SPLIT CO 18, 11. ZAGREB CO 17, 12. Geoplin Slovan 17, 13. Helios 16, 14. Široki 15