Obala Bjelokosti bez Didija Drogbe blizu trećeg kruga

U susretu 5. kola skupine 7 u drugog krugu afričkih kvalifikacija za SP, Obala Bjelokosti je u gostima remizirala kod Mozambika 1-1

Gosti su poveli u 48. minuti pogotkom Bakaryja Konea, ali je samo 4 minute kasnije Miro postavio konačnih 1-1. No, i s jednim bodom osvojenim u Maputu, Bjelokošćani su stigli nadomak plasmana u treći krug kvalifikacija, u koji će se plasirati ukupno 20 reprezentacija iz 12 kvalifikacijskih skupina u drugom krugu. Bit će to, dakako, 12 pobjednika skupina i 8 najbolje drugoplasiranih reprezentacija.
U skupini 7, Obala Bjelokosti je i dalje neporažena, odnosno vodeća s 9 bodova. Za potvrdu prvog mjesta potreban im je jedan bod u posljednjem, 6. kolu, u kojem će u Abidjanu ugostiti Madagaskar. Očekuje se da će u toj utakmici zaigrati i Chelseajev napadač Didier Drogba, koji je propustio svih pet dosadašnjih susreta u ovoj fazi natjecanja zbog ozljede.