Đoković na rubu ispadanja od Dolgopolova, Draganja izgubio

U utorak je na ATP-turniru u Miamiju na rasporedu bila osmina finala koju zamalo nije preživio najbolji svjetski tenisač Novak Đoković. Marin Draganja ispao je u paru

Aleksandr Dolgopolov bio je na rubu velike teniske senzacije. Na turniru iz serije Masters 1000 u Miamiju Ukrajinac je osvojio prvi set 7-6 i imao prednost 4-1 u drugom, no Srbin je uspio izvući pobjedu i plasirati se u četvrtfinale.

- Bio sam jedan ili dva gema blizu poraza. Jako sam sretan što sam se izvukao - rekao je Đoković nakon pobjede rezultatom 6-7, 7-5, 6-0.

Andy Murray došao je do 500. pobjede u karijeri protiv Kevina Andersona 6-4, 3-6, 6-3 i postao prvi Britanac kojemu je to pošlo za rukom. Iznenađenje je bilo ispadanje petog nositelja Miloša Raonića od Johna Isnera u tri tie-breaka .

Dan ranije Stanislas Wawrinka izgubio je od Adriana Mannarina iz Francuske 7-6, 7-6, no pokazao je potez za svaku pohvalu. Mannarinu je sudac dosudio dvostruko padanje loptice u polju, no Wawrinka se s tim nije složio i pozvao je Mannarina na drugu stranu. Poen se tako morao odigrati još jednom. Mannarino je u osmini finala izgubio od nepostavljenog Austrijanca Dominica Thiema u tri seta.

Marin Draganja u paru s Fincem Henrijem Kontinenom prekinuo je niz od deset uzastopnih pobjeda u Zagrebu, Marseilleu i Miamiju izgubivši meč četvrtfinala od kanadsko-američke kombinacije Pospišil - Sock 4-6, 7-6, 10-5.