Olić promašivao, Hambrug ispao iz njemačkog Kupa

Iako su bili bolji tijekom cijele utakmice, igrači HSV-a su promašili čitav niz prilika, u čemu se posebno isticao Olić, i ispali iz natjecanja za Kup

U četvrtfinalu njemačkoga Kupa Wolsfburg je nakon produžetaka pobijedio HSV 2-1. Gol odluke zabio je Marcelinho u 109. minuti. Nekoliko minuta poslije odličnu šansu imao je i Ivica Olić, no nije se najbolje snašao. HSV je tijekom cijelog susreta bio bolja momčad, a dvije sjajne šanse u regularnom vremenu imao je i hrvatski reprezentativni napadač, no očito nije bila njegova večer. Gotovo je nevjerojatno što je promašio u 47. minuti utakmice. Pucao je s ruba peterca, ali je uspio loptu poslati visoko, visoko preko gola...
Nogometaši Bayerna posljednji su polufinalisti njemačkog kupa, a do tog rezultata su došli nakon jedanaesterca dosuđenog u 122. minuti utakmice protiv München 1860. Naime, tijekom regularnih devedeset minuta, kao i trideset minuta produžetka, nije bilo pogodaka, a u drugoj minuti nadoknade drugog produžetka sudac utakmice Gagelmann je dosudio jedanaesterac kojeg je Franck Ribery realizirao za slavlje Bayerna u velikom bavarskom derbiju.
Utakmica je dotad bila krajnje nervozna, pa su tako podijeljena tri crvena kartona. Prvog je dobio napadač Bayerna Luca Toni u 84. minuti, a ostala dva su dobili zehcigeri. Prvi Schwarz u 111. minuti, a drugi nebitni Thorandt nakon Riberyjeva jedanaesterca.