Osam asistencija i 39 koševa za 28 minuta - čudesni Luka Dončić

U pobjedi Portlanda u gostima kod Indiana Pacersa sa 133-112, Anfernee Simons ušao je s klupe i zabio 27 poena. Boston Celticsi izgubili su od Oklahome 115-119, dok je Minnesota svladala Rocketse 114-107

Dallas Mavericksi došli su do uvjerljive pobjede nad Golden State Warriorsima sa 133-103. U utakmici koja je bila važna u borbi za doigravanje, Warriorsi su pogodili prva tri pokušaja nakon čega su ostali bez ubačaja iz igre skoro punih deset minuta tijekom serije 25-0. Kasnije se to produljilo i na 33-4, a trener Warriorsa Steve Kerr rekao je da je borba bila gotova prije nego je započela.

POGLEDAJTE VIDEO: Luka Dončić

U prvom poluvremenu Warriorsi su došli do tek osam ubačaja iz igre, sa samo 25 posto preciznosti i 29 poena.
Slovenski košarkaš Luka Dončić bio je na visini zadatka s 39 poena, šest skokova i osam asistencija. Kristaps Porzingis i Josh Richardson nisu igrali, stoga je Dončić odgovornost preuzeo na sebe, te je najzaslužniji što je prednost njegove momčadi u jednom trenutku iznosila 43 koša razlike.

SERIJSKI VARALICA TRISTAN NBA zvijezda ponovno prevarila Kardashianku, nova ljubavnica tvrdi da nije znala da je zauzet

Dorian Finney-Smith, Tim Hardaway Jr. i Nicolo Melli ubacili su 13 poena, dok je za Warriorse najviše zabio Stephen Curry, 27 poena. Ubacio je pet trica i povećao rekord NBA lige na 90 trica u utakmicama igranima u razdoblju od mjesec dana.

U pobjedi Portlanda u gostima kod Indiana Pacersa sa 133-112, Anfernee Simons ušao je s klupe i zabio 27 poena. Prvih devet trica na utakmici je pogodio, a desetu je promašio.

Brooklyn Netsi pobijedili su Toronto Raptorse sa 116-103, a najefikasniji za pobjedničku momčad bio je Jeff Green s 22 poena. Kyle Lowry je za gostujuću momčad zabio najviše. Imao je 24 poena, dva skoka i šest asistencija.

U pobjedi Bucksa protiv Hornetsa sa 114-104, Antetokounmpo upisao je 29 poena, osam asistencija i 12 skokova.

NBA NOĆ Loša večer Hrvata, Russellu Westbrooku čudesan rekord: Ne postoji igrač poput mene...

Boston Celticsi izgubili su na domaćem terenu od Oklahome 115-119, dok je Minnesota u gostima svladala Rocketse 114-107. Za pobjedničku momčad najefikasniji bili su Towns s 31 poenom, pet asistencija i sedam skokova, te Hernangomez s s 22 poena, sedam skokova i jednom asistencijom.