Osijek spasio pobjedu protiv Splita nakon vodstva od 3-0

Nogometaši Osijeka pobjedom nad Splitom u Gradskom vrtu 3-2 zaključili su 19. kolo HNL-a. Domaćini su nakon 23 minute vodili 3-0, ali su morali spašavati pobjedu

Utakmicom Osijeka i Splita zaključeno je 19. kolo HNL-a. Domaćini su u prvom kolu nastavka sezone pred 1500 gledatelja u Gradskom vrtu slavili 3-2.

Bio je to susret s dva različita poluvremena, prvo je pripalo Osječanima, a drugo Splitu. Domaćini su utakmicu riješili već u prve 23 minute kad su stekli prednost od 3-0. Anton Maglica je od 14. do 17. minute zabio dva gola, a treći je u svoju mrežu spremio Splitov Jelić.

No, Osijek je nakon 45 minuta mislio da je pobjeda osigurana što im se obilo u nastavku. Na 3-1 smanjio je Čulić u 58. minuti, a nervozu u redove domaćina unio je gol Jelića za smanjenje na 3-2.

Od 79. minute Osijek je morao panično spašavati pobjedu nakon što im je isključen Kvržić, no do kraja susreta uspjeli su sačuvati prednost te su zasjeli na peto mjesto ispred Lokomotive.