Pad se nastavlja: Medveščak doživio 16. poraz ove sezone

U gostima kod Barisa u Astani jedini hrvatski predstavnik u KHL-u poražen je 4-1. Bila je to prva utakmica Medveščaka nakon odlaska prvog golmana Barryja Brusta

Barry Brust iskoristio je mogućnost raskida ugovora ako dobije bolju ponudu, ali još nije objavljeno za koga će dosadašnji golman Medveščaka braniti u nastavku sezone. Bez njega u sastavu, "medvjedi" su poraženi u Kazahstanu s 4-1.

Bolji je bio Baris, momčad iz gornje polovice istočne konferencije KHL-a, a domaći su poveli preko Kevina Dallmana u sedmoj minuti. Do kraja prve trećine bilo je 2-0 nakon gola Konstantina Puškarjova samo minutu poslije prvog gola.

Nathan Perkovich smanjio je na 2-1 u 24. minuti, no Nigel Dawes dvije minute poslije vraća na dva razlike za Kazahstance. Poslije tog gola Marka Dekanicha zamijenio je Mark Owuja, kojem je to bio prvi nastup za Medveščak, no ni on nije uspio zaustaviti Brandona Bočenskog, koji je tri minute prije kraja postavio konačnih 4-1.

Medveščak je sa 16 poraza na 12. mjestu zapadne konferencije KHL-a. Ima 29 bodova iz 27 odigranih utakmica.