Parisu spustaška pobjeda u Lake Louisu, Ivica bez bodova

Talijanski skijaš Dominik Paris slavio je u spustaškoj utrci u kanadskom Lake Louisu ispred Klausa Kroella i Adriena Theuaxa. Ivica Kostelić završio je kao 37.

Nakon dvotjedne stanke i slaloma u Levyju, natjecanja u Svjetskom skijaškom kupu preselila su se na sjevernoamerički kontinent. Ovog vikenda kanadski Lake Louise domaćin je skijašima u brzim disciplinama, a u subotu navečer po našem vremenu održan je spust.

Pobjedu je ugrabio talijanski skijaš Dominik Paris na tri kilometara dugoj stazi, a od drugoplasiranog Austrijanca Klausa Kroella bio je brži samo tri stotinke s vremenom 1:49.90. Posljednju stepenicu postolja zauzeo je Francuz Adrien Theaux s 11 stotinki zaostatka, a trofejni Aksel Lund Svindal bio je četvrti s +0.23 sekunde zaostatka.

Sa startnim brojem 31 nastupio je i naš najbolji skijaš Ivica Kostelić, koji je ostao bez bodova te je završio na 37. mjestu sa 2.80 sekunde zaostatka.