Pep kao Cruyff: Leo Messi je s dva gola donio Barci Superkup

Nogometaši Barcelone osvojili su španjolski Superkup slavivši protiv Reala 3-2 na Nou Campu. Fenomenalni Messi pretvorio je Guardiolu u rekordera s 11 naslova

Nećemo se posebno pripremati za utakmicu s Realom, rekao je Pep Guardiola nakon remija na Bernabeuu u nedjelju.

No, i takva neuigrana, nezagrijana Barcelona došla je do prvog naslova u sezoni. Katalonce je do 3-2 pobjede vodio tko drugi nego Leo Messi. Nakon vodstva Barcelone u 15. minuti preko Andresa Inieste izjednačio je Cristiano Ronaldo samo pet minuta kasnije. No, na isteku poluvremena pojavio se Leo Messi

Argentinski čarobnjak je zabio za vodstvo 2-1. Karim benzema je nakon pomutnje u obrani domaćih izjednačio u 82. minuti i kad se sve činilo da će se ići u produžetke pobjedu donosi - tko drugi nego Messi!

Jose Mourinho ni iz osmog pokušaja nije uspio srušiti Katalonce, a posebnog razloga za slavlje imao je trener Blaugrane. Pep Guardiola 11 titulom izjednačio se s legendarnim Johanom Cruyffom po broju osvojenih naslova. Na Nou Campu je povratak u matični klub slavio Cesc Fabregas. Samo par dana nakon odlaska iz Londona, bivši veznjak Arsenala u pobjedi Barcelone je sudjelovao od 82. minute.

Utakmicu su obilježili incidenti i gruba igra, a sudac je morao podijeliti čak devet žutih i tri crvena kartona uz 36 faulova. Travnjak su prije vremena napustili Özil, Villa i Marcelo.