"Petarda" usred Beograda: Kazahstan razbio Srbiju 5-2

Kazahstanci su vodili 5-0 protiv Srbije u utakmici za treće mjesto na Euru u futsalu. Srbi su pred kraj utakmice ublažili poraz. Finale igraju Španjolci i Rusi

Kazahstan je na svom prvom Europskom prvenstvu u futsalu u povijesti stigao do brončane medalje. Kazahstanci su u borbi za treće mjesto na Euru u Srbiji slavili protiv domaćina s uvjerljivih 5-2.

Srbija je izgubila u dramatičnoj utakmici protiv Rusije nakon produžetaka, a Španjolci su izbacili Kazahstance u drugom polufuinalu. U borbi za treće mjesto Kazahstanci su na krilima sjajnog Douglasa (tri gola) stigli do bronce.

Zabio je Douglas u 20., 30. i 34. minuti. Za Kazahstance su još zabili Žamankulov u 21. minuti te golman Higuita u 32. minuti susreta. Srbija je gubila 5-0, a u završnici susreta uspjela je ublažiti poraz preko Rakića (38. minuta) i Rajčevića koji je pogodio dvije sekunde prije kraja utakmice.