Petica: Porto pomeo Maritimo, ali ostao je bez trojice igrača

Portu su se protiv Maritima ozlijedila čak trojica igrača, vratar Helton, te Maicon i Fernando. Svoj trojici je upitno gostovanje kod kijevskog Dinama idući tjedan u LP

Nogometaši Porta u uvodnoj su utakmici 8. kola portugalskog prvenstva na svome stadionu Dragao deklasirali Maritimo s 5-0…

Briljirali su kolumbijski napadači u momčadi trenera Vitora Pereire. Jackson Martinez je bio strijelac u četvrtoj i 59. minuti, a James Rodriguez u 72. i 77. minuti. Peti je pogodak djelo Silvestrea Varele koji je suparničkog vratara matirao u 35. minuti.

Porto je, podsjetimo, u Ligi prvaka u skupini sa zagrebačkim Dinamom. Pereirina će momčad ugostiti hrvatskog prvaka na Dragau u 5. kolu, 21. studenog.

Inače, Portu su se protiv Maritima ozlijedila čak trojica igrača, vratar Helton, te Maicon i Fernando. Svoj trojici je upitno gostovanje kod kijevskog Dinama sljedeći tjedan u Ligi prvaka.

U petak je Porto igrao u sljedećem sastavu: Helton (od 74. Freitas) - Danilo, Maicon (od 32. Abdoulaye), Otamendi, Mangala - Gonzalez, Fernando (od 28. Defour), Moutinho - Varela, Martinez, Rodriguez.