Pobjede Bayerna, Werdera i Borussije, poraz Herthe

Momčad iz Bremena slavila je na gostovanju u Nuernbergu 1-0, Borussia je pobijedila Energie 3-0, a Bayern je bio bolji od Hannovera 3-0

Dinamov protivnik u trećem pretkolu Lige prvaka, Werder iz Bremena, pobijedio je Harnikovim golom na neugodnom gostovanju u Nuernbergu 1-0. Werder je tako ostvario prvu pobjedu u sezoni, a svih 90 minuta za momčad iz Bremena igrao je i naš Vranješ. Prvo poluvrijeme na terenu je bolja bila domaća momčad, ali je u nastavku Werder zaigrao bolje i golom svojeg džokera s klupe uspio pobijediti. Mladen Petrić igrao je prvih 45 minuta u pobjedi dortmundske Borussije 3-0 nad Energiejem iz Cottbusa, a Robert Kovač nije bio ni na klupi. Za goste je cijelu utakmicu odigrao Mario Cvitanović, a do poluvremena je igrao i Stiven Rivić. U ostalim utakmicama Bayern je ponovno uvjerljivo pobijedio, ovog puta Hannover, 3-0, a još jedanput zablistali su Luca Toni i Hamit Altintop, koji su zabili po jedan gol. Domaće pobjede ostvarili su još Bayer iz Leverkusena protiv Karlsruhea 3-0 te aktualni prvak Njemačke Stuttgart, koji je svladao Duisburg s minimalnih 1-0. JOE ŠIMUNIĆ VRATIO SE I KIKSAO Nakon pet utakmica kazne zbog “kung-fu starta” nad Schultzom iz Werdera, u momčad Herthe vratio se naš reprezentativac Joe Šimunić, no njegova momčad i s njim je izgubila 2-0 od Arminije. Sukrivac za prvi gol domaćina bio je baš Šimunić jer je nedopušteno vratio loptu u ruke golmanu te je Hertha iz indirekta primila gol.