Portugal konačno zabio: U Lausannei pala J. Afrika

Nakon tri kvalifikacijske utakmice u kojima nisu zabili, Portugalci su konačno uspjeli. Ali zabili su tek jednom, u pobjedi 2-0 pomogao je autogol

Portugalcima ne ide u kvalifikacijama za SP u Južnoj Africi, ali barem domaćina mogu dobiti. U Švicarskoj su pobijedili Južnoafričku Republiku 2-0, iako je Cristiano Ronaldo prvo poluvrijeme odgledao s klupe. Portugal tri utakmice zaredom u kvalifikacijama nije zabio ni gola, no Južnoafrikanci su izdržali nepune četiri minute. Mrežu protivnika pogodio je stoper Porta Bruno Alves, a posao je dovršio igrač JAR-a Lucas Twala. U 56. minuti je igrač Orlando Piratesa poslao loptu u vlastitu mrežu te zapečatio poraz svoje momčadi.