Potpuni krah: Posljednji u grupi, jedan gol u 270 min.

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
JAR je slavio 2-1. Domaćin je golovima Khumala i Mphele imao dva gola prednosti i igrača više od 37. min. Situaciju nisu iskoristili za prolaz grupe...
Tužan završetak tragičnog Svjetskog prvenstva za Francusku, aktualnog viceprvaka od prije četiri godine... Nakon novog poraza od domaćina Južnoafričke Republike, 'tricolori' doma idu s gorkim okusom jer su završili kao zadnji u skupini, a u tri utakmice su zabili jedan jedini gol.
Već u 20. minuti je zabio Khumalo, a samo pet minuta kasnije crveni karton je dobio Gourcuff. U 37. je zabio i Mphela pa su JAR-u za prolaz u osminu finala trebala još dva gola. U nastavku je golman Lloris spašavao Francuze, a onda je počasni gol zabio Malouda u 70. i rastužio 40.000 ljudi na Free state stadionu.
Četiri boda nisu bila dovoljna za prolaz skupine (prvi puta u povijesti domaćin nije prošao grupu), toliko je skupio i drugi Meksiko, ali uz bolju gol razliku. A što reći o Francuskoj? Sigurno odlazi izbornik Domenech, a vjerojatno će se oprostiti i nekoliko igrača kojima je svega dosta. Šteta je samo da već u ovoj fazi natjecanja ostajemo bez Maloude, Riberya, Henrya i ostalih majstora, no kako su igrali to su i zaslužili...

LIVE

Početni sastavi:

Francuska:
Lorris - Sagna, Gallas, Squilacci, Clichy - Gignac, Diarra, Diaby, Ribery - Gourcuff, Cisse

JAR:
Josephs - Ngcongca, Mokoena, Khumalo, Masilela - Pienaar, Sibaya, Khuboni, Tshabalala - Mphela, Parker

Francuzi moraju pobijediti i gledati rezultat prve utakmice
Gignac je u 5. minuti probao svoj udarac, no brani golman JAR-a Joseph. Cisse je dvaput pokušao, ali opet dobro brani Josephs. Khumalo je zabio za 1-0 u 20. minuti! Cijeli stadion se digao na noge. Francuska ima igrača manje. U 25. minuti crveni je dobio Gourcuff!
Potpuni raspad sistema u reprezentaciji Francuske, domaćin vodi 2-0, a precizan je bio Mphela! Gotovo je prvo poluvrijeme, a JAR-u za prolaz u osminu finala trebaju još dva gola, ako na drugoj utakmici ostane 1-0 za Urugvaj.
Umjesto Gignaca ušao je Malouda. Sjajnu priliku za 3-0 imao je Parker, pogodio je stativu. Henry je ušao umjesto Cissea, a Lloris spašava Francusku od težeg poraza
70' Malouda je ušao u drugom poluvremenu i zabio za 2-1, ako je i bilo nade, više je nema za JAR koji neće u osminu finala.
Govou je ušao umjesto Diarre. Čak 17 udaraca ima domaćin, a tek 10 Francuska
U završnici utakmice obje reprezentacije traže gol, igra se potpuno otvoreno. Gotova je utakmica, JAR je pobijedio 2-1!