Povijesni uspjeh: Marjanović uzeo europsko srebro u judu

Hrvatski judaš Tomislav Marjanović ostvario je najveći uspjeh u povijesti tog sporta u domovini osvojivši srebrnu medalju na EP-u u Budimpešti u kategoriji do 81 kg

Na Europskom prvenstvu u Budimpešti hrvatski borac Tomislav Marjanović ostvario je najveći uspjeh u hrvatskom judu od samostalnosti osvojivši srebrnu medalju.

Drugim mjestom na seniorskom turniru Marjanović se pobrinuo za najbolji rezultat u povijesti u muškoj konkurenciji u Hrvatskoj te se tako među osvajačima medalja s velikih natjecanja pridružio Marijani Mišković, koja je 2009. na Europskom prvenstvu u Gruziji osvojila broncu.

Marjanović je do finala nanizao pet pobjeda, a onda ga je u završnom meču zaustavio Gruzijac Avtandil Črikišvili u kategoriji do 81 kilograma.