Premiership: Portsmouthu osma pobjeda u gostima

Niko Kranjčar igrao je do 74. minute, a njegov Portsmouth u 26. kolu engleske nogometne lige pobijedio je na gostovanju Bolton 1-0

Niko Kranjčar je u dvoboju između Portsmoutha i Boltona bio samozatajan i prilično nevidljiv. Posebno u napadačkom dijelu, gdje nije ugradio sebe niti u jednoj opasnijoj situaciji.
Niti jedanput nije pucao prema suparničkom golmanu Jaaskelainenu, a uglavnom se istaknuo dodavanjima na sredini terena. Portsmouth je pobjedu ostvario u 81. minuti iz nedopuštene pozicije - strijelac je bio Diarra.
Ovo je bila četrnaesta utakmica Portsmoutha u gostima i čak osma pobjeda, što je trenutačno rekord u Premiershipu.
Inače, spasitelj Portsmoutha bio je golman David James, koji je imao nekoliko sjajnih obrana, kao i u 93. minuti, kad je spasio gotovo sigurno izjednačenje.
Tottenham je u drugom poluvremenu slomio Derby County i pobijedio 3-0, golovima Robbiea Keanea, Kaboula i Berbatova.
West Ham nije uspio osvojiti sva tri boda na domaćem terenu protiv Birminghama. Iako su poveli golom Freddija Ljungberga, samo devet minuta kasnije gosti su izjednačili, točnije McFadden iz jedanaesterca.