PSV je u derbiju uvalio čak 10 'komada' sirotom Feyenoordu

U derbiju nizozemskog prvenstva igrali su PSV i Feyenoord, a PSV im je uvalio nevjerojatnih 10 golova! Na poluvremenu se nije slutila katastrofa

U derbiju nizozemskog prvenstva igrali su PSV (21 naslov prvaka) i Feyenoord (14 naslova), a PSV im je uvalio nevjerojatnih 10 golova! Klubovi uz Ajax spadaju u veliki nizozemski trojac i rezultat je gotovo šokantan. Usporedbe radi, to je kao da u derbiju Dinama i Hajduka jedna od momčadi pobijedi 10-0.

A na poluvremenu se nije slutila rezultatska katastrofa, bilo je samo 2-0, ali je domaćin imao igrača više. U idućih pola sata zabilu su im još sedam. Jonathan Reis je postigao hat-trick, Lens i Dzudzsak su zabili po dva, Afellay, Toivonen i Engelaar po jedan.

Četvrti put u povijesti PSV je zabio 10 golova u prvenstvenoj utakmici. Posljednji put im je to pošlo za rukom 1998. godine, kada su sa 10:0 pobijedili Volendam.

PSV je prvi nakon 10 kola sa 24 boda, a Feyenoord je na 16. mjestu od 18 klubova u ligi.