Put do naslova: Počeli sa Sportingom, a kraj u Rimu

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Barcelona je ove sezone odigrala 13 utakmica, a samo su jedanput izgubili. Krenuli su na put s 3-1 pobjedom na svom terenu, završili u velikom stilu

Izvlačenje skupina Lige prvaka donijelo je skupinu u kojoj su bili Sporting, Šahtar i Basel. Čekao se samo još nositelj u toj skupini C.
- Barcelona! - rekao je Gerhard Aigner, Uefin tajnik.
Sezonu u Ligi prvaka Barca je otvorila domaćim ogledom protiv lisabonskog Sportinga 16. rujna. Marquez u prvom, pa Eto'o i Xavi u drugom poluvremenu za 3-1 na kraju. 'Visila' je Barca u drugom kolu u Donjecku, od 45. minute gubila i tako je bilo do samog finiša. A onda je Leo Messi zabio u 87. i u 94. minuti i donio Barceloni nova tri boda. Puno manje muke bilo je u gostujućem ogledu s Baselom, pet komada zabili su već do 48. minuti i s tih 5-0 i okončali utakmicu.
Već tada bilo je jasno da Barca ide dalje i Guardiola je odmarao igrače u nastavku natjecanja u skupini. Čak je i Basel na Nou Campu izvukao 1-1, no taj je kiks 'glavom platio' Sporting pred svojim navijačima. Još jedna Barcina 'petica', Henry, Pique, Messi, Caneira autogolom i Krkić otklonili su sve dvojbe vrlo brzo. I za kraj - jedini poraz ove sezone. Rezervna postava izgubila je 3-2 od Šahtara uz golove Sylvinha i Busquetsa.
- Dosad nisu imali pravi izazov - komentirali su rivali nakon prvoga kruga.
Pravi izazov nije bio ni Lyon u osmini finala. Izvukli su Francuzi 1-1 doma, a onda u uzvratu popili pet komada. Trojac Henry - Messi - Eto'o u pobjedi 5-2 nije trebao nikoga drugoga... U borbi za polufinale lakoćom su 'riješili' Bayern, 4-0 na Nou Campu bilo je dovoljno. I zato 1-1 u uzvratu nitko ni ne pamti.
Posebna priča je polufinale. Mogla je Barca na Nou Campu zabiti gol ili dva, ali nije. Chelsea je uz 'antinogomet' izvukao 0-0. Pa u uzvratu razbio novog prvaka Europe. Priča je to o norveškom sucu, o onih pet-šest penala koje nije dosudio i o golu Inieste u 93. minuti. Velika je to mrlja u ovom pohodu na naslov, ali nakon rimske rapsodije i to im nekako možemo oprostiti...