Ram i Salisbury dobili Purcella i Savillea za titulu u Australiji

Američko britanski par Ram/Salisbury glatko su pobijedili domaći par Purcell/Saville nakon samo sat i 11 minuta igre sa 6-4, 6-2 te tako osvojili Australian Open u igri parova

Amerikanac Rajeev Ram i Britanac Joe Salisbury osvojili su u nedjelju naslov u konkurenciji muških parova na Australian Openu nakon što su u finalu pobijedili Australce Maxa Purcella i Lukea Savillea sa 6-4, 6-2

Nije dugo trebalo Ramu i Salisburyju da osvoje naslov. U prvom setu su Australci pružali dobar otpor, obranili su i šest break lopti, ali pritisak Rama i Salisburyja bio je prevelik i Australci su popustili i izgubili prvi set (6-4). U nastavku su još pali, nisu mogli pratiti ritam američko britanskog para, izgubili dva servisa za redom i izgubili i drugi set te meč sa 6-2.

Salisburyju je to prvi naslov na teniskim Grand Slam turnirima, dok je Rajeev Ram prošle godine u Melbourneu sa Čehinjom Barborom Krejčikovom trijumfirao u mješovitim parovima.

Dan ranije Krejčikova je obranila naslov u mješovitim parovima, ali ovaj puta partner joj je bio hrvatski Davis Cup reprezentativac Nikola Mektić