Raspad sistema: Najteži poraz Cedevite od Partizana ikada...

Košarkaši Partizana u fantastičnoj su utakmici svladali Cedevitu 82-61 i tako pomogli Crvenoj zvezdi da se dokopa drugog mjesta i prednosti domaćeg terena protiv Zagrepčana u polufinalu doigravanja

Cedevita je u Hali sportova protiv Partizana trebala pobjedu kako bi sama odlučivala o svojoj sudbini i vjerojatno osigurala drugo mjesto nakon osnovnog dijela ABA lige. No umjesto toga hrvatski prvak propisno se osramotio.

Partizan je u bučnoj atmosferi u Beogradu nanio najteži poraz Cedeviti u 16. međusobnom susretu. Prvi put kad su se susreli, davne 2009. bilo je 95-75, a u pretposljednjem kolu ovosezonske ABA lige "crno-beli" slavili su 21 koš razlike, 82-61.

- Kako vas nije sram?! Igrate sami za sebe, a ne kao momčad! - grmio je Veljko Mršić u posljednjem time-outu i najbolje dočarao kako je njegova momčad izgledala na parketu.

Crvena zvezda tako će gotovo sigurno biti druga nakon osnovnog dijela regionalne lige jer ima pobjedu više od Zagrepčana, a u posljednjem kolu dočekuje nejaku Krku na svom terenu. Cedevita će igrati protiv MZT-a i samo će je čudo moći izvući.

Momčad Aleksandra Džikića od početka je diktirala tempo i već u trećoj minuti imala 9-2. Gosti su držali priključak, vratili se na 13-11, a nakon prvih 10 minuta bilo je 29-24. Nadali smo se da je to samo bio loš početak Mršićevih izabranika, no prelio se na čitavu utakmicu.

Partizan je polako povećavao prednost, na poluvremenu je već bilo +14 48-34), a u trećoj četvrtini više ništa nije moglo zaustaviti domaćine. Serijom 12-2 odjurili su na 60-36, u završnici su imali i +23, a na kraju je 82-61 sasvim realan prikaz onoga što se događalo u Hali sportova.

Prvo ime utakmice bio je Kevin Andrew Jones s 21 poenom za Partizan, a kod Cedevite su dvoznamenkasti bili tek Miro Bilan s 13 te Jacob Pullen s 10 poena. Bode u oči i podatak o čak 18 izgubljenih lopti Zagrepčana, 13 promašenih slobodnih bacanja te 29 skokova naspram Partizanovih 40.