Real sve bliže naslovu, Barca ne smije 'kiksati': Benzema srušio Alaves, Modrić igrao 70 minuta

Nogometaši Real Madrida svladali su Alaves 2-0 i time opet pobjegli na četiri boda razlike za drugoplasiranom Barcelonom. Tako se i dalje nastavlja  'lovica' Madriđana i Katalonaca za prvo mjesto La Lige

Real Madrid i Deportivo Alaves odigrali su 2-0 u prvenstvenoj utakmici La Lige. Tako je Real još jednom otišao na četiri boda 'viška' pred drugoplasiranim katalonskim gigantom Barcelonom

POGLEDAJTE VIDEO:

Alaves se u Madridu nije došao braniti, pa je Joselu već u 3. minuti pogodio gredu, ali je ipak Real poveo nakon prekršaja i kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao Kareem Benzema.

Benzema je opet bio raspoložen za dinamičan start i drugog dijela, ali ovaj puta ne u obliku gola već asistencije.

Na 2-0 povećao je Marco Asensio nakon preciznog protunapada u u 50. minuti, na dodavanje Benzeme. Dokraja je "Kraljevski klub" znalački čuvao rezultat, te ga još tri utakmice dijele od naslova prvaka, prvoga nakon 2017. godine.

Luka Modrić je odigrao vrlo dobru partiju i izašao je iz igre u 70. minuti.

Real ima 80 bodova, Barcelona 76, a Alaves je 17. s 35 bodova, samo tri više od zone ispadanja.

Nogometaši Granade su ranije pobijedili na gostujućem terenu Real Sociedad sa 3-2 i ostala je u igri za plasman u Europu.  Granada je povela u 21. minuti golom Antonija Puertasa, a prednost je u 43. minuti udvostručio Roberto Soldado. No, Baski su uspjeli izjednačiti golovima Mikela Merina (47) i Mikela Ojarzabala (83), da bi pobjedu Andalužamnima donio Domingos Duarte u 88. minut.

Granada ima 50 bodova na devetom je mjestu, a isti broj bodova ima i osmoplasirana Valencija. Bod više ima Real Sociedad na sedmom mjestu, koje vodi u kvalifikacije Europske lige.