Real zasjeo na vrh Primere nakon pobjede u nadoknadi

Sevilla je na Santiago Bernabeu vodila 2-0 do 60. minute, ali strahovit pritisak Reala urodio je plodom te je u sudačkoj nadoknadi slavio s 3-2

Nogometaši Reala pobijedili su Sevillu s 3-2 na svom stadionu Santiago Bernabeu, u posljednjoj subotnjoj utakmici 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva. Real je apsolutno nadigrao Sevillu i potpuno zasluženo osvojio tri boda, iako su gosti do 60. minute vodili s 2-0! Poveli su u 10. minuti zahvaljujući autogolu Xabija Alonsa, a drugi gol za Sevillu postigao je Ivica Dragutinović u 52. minuti. Ipak, strahovit pritisak domaćina urodio je plodom u razmaku od samo četiri minute. Prvo je u 60. minuti Cristiano Ronaldo svojim 14. pogotkom ove sezone smanjio prednost gostiju, a onda je Sergio Ramos u 64. minuti poravnao na 2-2. Real je nastavio s opsadom gostujućeg gola, a do pobjedničkog gola stigao je u drugoj minuti sudačke nadoknade. Udarac Higuaina glavom vratar gostiju Palop je kratko odbio, ali je na pravom mjestu bio Nizozemac Rafael Van der Vaart, koji je iz blizine samo pogurnuo loptu u mrežu za veliko slavlje domaćina! Naime, ovom pobjedom je Real preuzeo prvo mjesto na ljestvici! Nakon što je dva sata ranije Barcelona odigrala samo 2-2 na gostovanju kod Almerije, sada najveći rivali španjolskog nogometa imaju jednaki broj bodova, po 62, ali je Real prvi zbog nešto bolje gol razlike.