Remi Zenita i Spartaka, Pletikosa igrač utakmice

Stipe Pletikosa proglašen je najboljim igračem Spartaka u remiju sa Zenitom u Sankt Peterburgu (0-0) u prvom kolu ruskog prvenstva

U derbiju prvog kola ruske nogometne lige prvak Zenit i moskovski Spartak našeg Stipe Pletikose u St. Peterburgu su odigrali 0-0...
Hrvatski reprezentativni vratar odradio je na golu gostujuće momčadi svih devedeset minuta. Najugroženiji je bio u 38. minuti, kada je napadač domaćih Aršavin pogodio gredu pucavši iz 16-erca, s desne strane.
Na početku drugog poluvremena u dva je navrata spasio svoju momčad obranivši u istoj akciji udarce Romanu Širokovu.
Specijalni žiri na kraju ga je proglasio igračem utakmice u redovima Spartaka. Istu je počast među domaćim nogometašima dobio njegov kolega Vjačeslav Malafejev.
U domaćem je sastavu cijelu utakmicu odradio Ivica Križanac zaradivši žuti karton.
Remijima su završile i preostale dvije dosad završene nedjeljne utakmice. Tomsk (Hrvoje Vejić igrao je svih devedeset minuta na mjestu stopera) je na svom stadionu igrao bez golova s moskovskim Dinamom, dok je Luč Energija u Vladivostoku (Danijel Vušković prosjedio je dvoboj na klupi) dočekala FK Moskvu i odigrala 1-1.