Rennes 'petardirao' Dijon, St. Ettiene slavio kod Bordeauxa

Odigrane su posljednje dvije utakmice 1. kola Le Championnata. Rennes je pregazio novog prvoligaša Dijon 5-1, a Bordeaux je pao doma protiv St. Ettiena 2-1

U obje nedjeljne utakmice 1. kola francuskog nogometnog prvenstva pobjede su upisali gosti. Tako je Rennes s čak 5-1 ispratio novog prvoligaša Dijona, dok je St. Etienne s 2-1 pobijedio Bordeaux...

Gledatelji na Stade Gaston Gerardu imali su priliku vidjeti čak šest golova i dva promašena jedanaesterca. Rennes je na poluvremenu imao vodstvo 2-1 golovima Victora Huga Montana i Juliena Fereta, s tim da je Feret u 31. minuti propustio realizirati jedanaesterac, dok je Dijon smanjio na 2-1 preko Bricea Joviala u sudačkoj nadoknadi. U nastavku su gosti nastavili tresti mrežu, a u strijelce su se upisali Abdoulrazak Boukari, Abdou Kader Mangane i Alexander Tettey. Kod domaćina je najstrožu kaznu propustio realizirati Gregory Thil, točnije njegov je udarac iz 57. minute pogodio vratnicu.

Na stadionu Chaban-Delmas domaći Bordeaux je u sezonu pod vodstvom novog trenera Francisa Gillota krenuo porazom. Autogolom Michaela Cianija i golom Pierrea-Emericka Aubameyanga St. Etienne je vodio 2-0 već do poluvremena, a u nastavku je Jussie iz jedanaesterca uspio tek ublažiti poraz "žirondinaca".