Izjednačio je Platinijev rekord, ali u istoj večeri postavio novi

Ronaldo je zabio Walesu i došao na brojku od devet golova na europskim prvenstvima, koliko ima i Michel Platini. No Ronaldo je jedini koji je zabio tri ili više golova na dva Eura

Portugal je slavio 2-0 protiv Walesa u polufinalu Europskog prvenstva. Vodeći gol za Portugalce zabio je Cristiano Ronaldo nebeskim skokom nakon kornera u 50. minuti utakmice. Nani je samo tri minute kasnije zabio za konačnih 2-0.

Ronaldov gol za Portugal bio je deveti koji je zabio na europskim prvenstvima čime se izjednačio s rekorderom Michelom Platinijem.

No Ronaldo je s ovim golom došao do brojke tri na Europskom prvenstvu u Francuskoj i time je postao jedini igrač u povijesti europskih prvenstava koji je zabio tri ili više golova na dva europska prvenstva (2012. i 2016.).

Ronaldo je i jedini nogometaš koji je zabio na četiri različita prvenstva.

Ne samo to, Ronaldo je i apsolutni vladar europskih prvenstava u zadnjih 12 godina. Od Eura 2004. godine, CR7 je ukupno zabio i asistirao 14 puta, na drugom mjestu su Cesc Fabregas i Bastian Schweinsteiger koji su na brojci osam.