SAD bio uvjerljivo bolji od Grka uoči SP-a u Turskoj

Mlada američka košarkaška reprezentacija je uvjerljivo svladala Grčku u posljednjoj utakmici priprema za Svjetsko prvenstvo 2010. u Turskoj

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država s uvjerljivih je 87-59 savladala Grčku u Ateni u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči Svjetskog prvenstva u Turskoj. Mlada američka reprezentacija, u kojoj nema nijednog igrača iz momčadi koja je prije dvije godine osvojila zlato na OI u Pekingu, agresivnom je obranom trasirala put ka pobjedi, budući je Grke natjerala na čak 24 izgubljene lopte. Na poluvremenu su Amerikanci imali prednost 42-32, a utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 28-12. Amerikance je s 18 koševa predvodio branič Eric Gordon, dok je kod Grka najbolji bio Costas Tsartsaris s 24 koša (17 u prvom poluvremenu). Svjetsko prvenstvo u Turskoj započinje u subotu 28. kolovoza, a SAD otvaraju natjecanje dvobojem s Hrvatskom. Amerikanci će na natjecanju tražiti svoj prvi naslov svjetskih prvaka nakon 1994. godine.