Samo “azzurre” nisu pobijedili kada je Fernando Torres zabio

El Niño je zabio 30 golova za Španjolsku u 22 utakmice. Nisu pobijedili samo kad je zabio svoj prvi 2004. godine. Već je jednom zabio i našem golmanu, Stipi Pletikosi

Prije osam godina “El Niño” je zabio svoj prvi gol za Španjolsku u prijateljskoj utakmici protiv Italije. Završilo je 1-1.

Nakon te utakmice strijelac je bio u još 21 utakmici u nacionalnom dresu i “furija” je pobijedila u svakoj. Najvažniji je postigao Nijemcima u finalu Eura 2008. Tada su Španjolci osvojili prvi trofej nakon 44 godine. Dvaput je zabio hat-trick za reprezentaciju, a još pet puta postigao je po dva gola.

Čak 20 različitih reprezentativnih golmana moralo je zbog njega vaditi loptu iz mreže, pa i Pletikosa. Torres mu je zabio u prijateljskoj utakmici 2007. u Genevi. U 75. minuti promašio je penal, a u drugoj minuti sudačke nadoknade prošao je dvojicu naših braniča i zabio za 2-1.