Savršeni Ivo Karlović lako do četvrtfinala Queen'sa

Brzopotezno je, za samo 56 minuta igre, hrvatski tenisač Ivo Karlović izborio četvrtfinale ATP turnira u londonskom Queen's Clubu

Čileanca Fernanda Gonzaleza, 15. tenisača svijeta, 29-godišnji je Zagrepčanin u dvoboju trećega kola pobijedio 6-3, 7-5, oduzimavši mu servis u najidealnijim trenucima oba seta.
Prvi je put Karlović (8. nositelj) Gonzaleza (10. nositelj) breaknuo u osmom gemu prvog seta, pri rezultatu 4-3. U drugom je iskoristio jedinu break-priliku u 11. gemu povevši 6-5 prije svog servisa. U oba je navrata superiorno na svom početnom udarcu potvrdio upravo oduzete servise. Iskorištenost break-lopti bila mu je perfektna: 2-2!
Visoki je Hrvat odservirao deset aseva te zaslužio čak 26 poena više od Čileanca (65-39). Iskoristivost prvog servisa bila mu je fantastičnih 92 % (35-38). Bila mu je to druga pobjeda u drugom meču protiv Gonzaleza. Prvu je prije tri godine upisao također na travi Queen's Cluba, taj put u drugom kolu.
Za polufinale će “Div sa Šalate” igrati protiv pobjednika dvoboja između prvog nositelja Rafaela Nadala i Japanca Keija Nishikorija.