Šef sudaca Marić: Bilo je to loše poluvrijeme našeg najboljeg suca, ali sve su odluke ispravne!

Donio je pogrešnu odluku o kaznenom udarcu nad Krovinovićem te pogrešnu kad se radilo o simuliranju Lovrića. U prvoj situaciji je on sam zvao VAR, a u drugoj je VAR zvao njega jer nije bilo simuliranja

Fran Jović je imao jedno loše poluvrijeme, u kojem je donio pogrešne odluke, naglasio je predsjednik Komisije nogometnih sudaca HNS-a Bruno Marić.

Dakle, suđenje u derbiju Osijek - Hajduk (0-0) bilo je polovično dobro. Konkretno?

- Donio je pogrešnu odluku o kaznenom udarcu nad Krovinovićem, te pogrešnu kad se radilo o simuliranju Lovrića - rekao nam je pa analizirao:

- U prvoj situaciji je on sam zvao VAR, a u drugoj je VAR zvao njega jer nije bilo simuliranja.

Sporno je zašto koristiti VAR ako nije riječ o jasnoj i očiglednoj pogreški.

EKSKLUZIVNO: OKO SOKOLOVO Beusan za 24sata: Pa to je i bio penal za Hajduk! Igrač Osijeka udario je Krovinovića po nozi

- To je točno, ali najvažnije je da su sve odluke na kraju bile ispravne. I to je još jednom potvrdilo važnost VAR-a - naglašava Marić uz zaključak:

- Bilo je to jedno loše poluvrijeme našeg najboljeg suca.

Nagađa se i o dovođenju stranih sudaca, pogotovo za derbije.

- Komisija nogometnih sudaca razgovara u tom smjeru, ne da dovodimo k nama strane suce nego o modelu razmjene sudaca, što i druge države rade, i izaći ćemo HNS-u s tim prijedlogom. No, to tehnički nije izvedivo prije iduće sezone.