Ništa od medalje na Svjetskom prvenstvu: R. Seligman osmi

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman pogriješio je u finalu Svjetskog prvenstva na konju s hvataljkama te pao. Nastavio je vježbu, no dobio je najmanju ocjenu 14.433

Medalja na Svjetskom prvenstvu nosila je Rio. No bio je to očito prevelik uteg na leđima Roberta Seligmana. U finalu konja s hvataljkama osječki je gimnastičar pao prilikom izvođenja svoje vježbe. Nastavio je Seligman, no dobio je najmanju ocjenu u finalu i osvojio osmo, posljednje, mjesto u finalu.

Naslov je u Glasgowu osvojio Max Whitlock iz Velike Britanije, a da slavlje domaćina bude potpuno pobrinuo se Louis Smith koji je osvojio srebro. Brončanu medalju podijelili su Harutjun Merdinjan iz Armenije te mladi Kazuma Kaya iz Japana.

Robert Seligman dobio je ocjenu 14.433, a ispred njega bili su još i Alexander Naddour, Oleg Vernajev i Vid Hidvegi iz Mađarske. Bila je ovo fantastična prilika za Seligmana da izbori Olimpijske igre u Rio de Janeiru iduće godine. Nastup u Brazilu izborila su četvorica s medaljama.

Robertu je ovo bio peti nastup u finalima SP-a na konju s hvataljkama, no još nema niti jednu medalju. U Glasgowu je danas ponovio rezultat iz Aarhusa prije devet godina. Najbolji plasman mu je peto mjesto iz Nanninga prošle godine.