Senegal je lako pobijedio Grčku na njihovom terenu!

U Volosu je Rehhagelova momčad dočekala Senegal, te je poražena sa 2-0. U nastavku su domaćina pokopali Mamadou Niang i Ndaw

Najveći bi suparnik Hrvatskoj u nadolazećim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2012. godine trebala biti grčka reprezentacija. No, Grci se i nisu proslavili ove srijede. U Volosu je momčad Otta Rehhagela kao domaćin dočekala Senegal, te je poražena s 2-0. Nakon prvog poluvremena bez golova u nastavku su domaćina pokopali Mamadou Niang i Guirane Ndaw. Niang, 30-godišnji napadač Marseillea, tako je nastavio odličan reprezentativni niz, te i dalje postiže prosječno po gol svaku drugu utakmicu. U 28 nastupa je upisao četrnaest golova. Spomenimo da se Senegal nije uspio plasirati na Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici, gdje će, pak, igrati grčka momčad. Drugi suparnik Hrvatske u toj skupini, nogometaši Gruzije, pobijedili su na svom travnjaku Estoniju s 2-1. Do pobjede ih je doveo David Siradze pogotkom u doslovno zadnjim sekundama meča. Inače, cijelo drugo poluvrijeme je Gruzija odigrala s igračem više nakon što je u 45. Piiroja skrivio jedanaesterac, zaradio crveni karton, a udarac je s bijele točke realizirao Kobiašvili. Nadu da će izbjeći poraz dao je Estoncima Purje golom u 83. minuti.