Senzacija u Beogradu: PAO ostao bez četvrtfinala

Košarkaši Panathinaikosa, europski prvaci, neće ove sezone u Euroligi igrati ni u četvrtfinalu. Partizan ih je u Beogradu pobijedio 82-73

Europski prvaci su se doveli u situaciju da moraju pobijediti Partizan u Beogradu za četvrtfinale, a već dvije sezone im je to jedan od najtežih suparnika. Ovaj ogled je prošao gotovo isključivo u vodstvu Partizana, a posljednju minutu je Partizan dočekao u vodstvu 75-71. Ključni trenutak se dogodio trideset sekundi prije kraja kad je Jasikevičius za goste promašio otvorenu tricu kod rezultata 77-73 za Partizan.
Do kraja je Peković bio miran s linije slobodnih bacanja, a Panathinaikos je promašivao trice. Najbolji je kod domaćina bio Milt Palacio s 24 poena, dok je goste predvodio Jasikevičius s 20 poena. Andrija Žižić za goste nije igrao, dok je Nikša Prkačin postigao 4 poena za sedam minuta. Za dva je gađao 1-4, a sa slobodnih bacanja 2-2. Imao je po dva skoka i dvije asistencije.
Montepaschi Siena je lakom pobjedom protiv Efes Pilsena na svom terenu 80-67 druga momčad iz skupine D koja je prošla u četvrtfinale. Njihov najbolji igrač bio je Romain Sato s 25 poena.
Košarkaši Fenerbahçea su pobjedom protiv nezainteresirane TAU Ceramice 75-59 osigurali prolaz u četvrtfinale. Od početka je turska momčad stvorila veliku prednost i u vrućoj atmosferi je održala do kraja. Najbolji je bio Willie Solomon s 28 poena.
Zoran Planinić je u sastavu Nevena Spahije igrao 20 minuta te je postigao samo dva poena. Za dva je gađao 1-4, za tri 0-2, te je imao tri skoka i četiri asistencije.

TOP 16, skupina D, 6. kolo
Partizan - Panathinaikos 82-73
Montepaschi Siena - Efes Pilsen 80-67
POREDAK: 1. Montepaschi 4-2, 2.Partizan 4-2, 3. Panathinaikos 3-3, 4. Efes Pilsen 1-5

TOP 16, skupina E, 6. kolo
Aris - Lietuvos Rytas 83-74
Fenerbahçe - TAU Ceramica 75-59
POREDAK: 1. TAU Ceramica 5-1, 2. Fenerbahçe 3-3, 3. Lietuvos Rytas 2-4, 4. Aris 2-4