Serie A: Roma jedva do pobjede, Milanu samo bod

Rimljani su stigli zahvaljujući atraktivnom pogotku petom Stefana Okake u 88. minuti. Hrvatski nogometaš Jajalo igrao je za goste do 90. minute

U nedjeljnim dvobojima 22. kola talijanske nogometne Serije A, favoriti su imali puno teži posao od očekivanog. Momčad Rome na Olimpicu je teškom mukom svladala Sienu s 2-1, a do sva tri boda Rimljani su stigli zahvaljujući atraktivnom pogotku petom Stefana Okake u 88. minuti. Hrvatski nogometaš Mato Jajalo igrao je za goste do 90. minute, a u 63. minuti dobio je žuti karton zbog grubog prekršaja. Milan je, pak, na San Siru odigrao vrlo skromnih 1-1 protiv Livorna u čijim je redovima hrvatski srednji branič Dario Knežević odigrao cijelu utakmicu. Massimo Ambrosini doveo je ''rossonere'' u vodstvo u 40. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Cristiano Lucarelli u 53. minuti. Do kraja utakmice Ronaldinho, Beckham i drušvo iz Milana nisu uspjeli kreirati akciju kojom bi ipak osigurali pobjedu. Iza Milana je razočaravajuće razdoblje. Prošlog vikenda izgubili su gradski derbi od Intera s 2-0, a potom su u srijedu izgubili od Udinesea 1-0 u četvrtfinalu Kupa Italije, i to na svom stadionu. U derbiju začelja, Catania i Udinese odihrali su 1-1. Za momčad Udinesea to je bio tek četvrti osvojeni bod na gostovanjima u 11. nastupu. Uz taj dvoboj, kao i onaj na San Siru, još dvije utakmice okončane su bez pobjednika. Chievo i Bologna odigrali su 1-1, a Cagliari je pred svojim navijačima zaostatak 0-1 uspio pretvoriti u prednost 2-1, ali je Crnogorac Stevan Jovetić u 63. minuti pogodio za konačnih 2-2. Sampdoria je, pak,  kao domaćin pobijedila Atalantu s 2-0. Podsjećamo, dvoboj između domaće Parme i Intera odgođen je zbog velike količine napadalog snijega. U večernjem terminu u Torinu igraju Juventus i Lazio. Inter vodi na ljestvici sa 49 bodova i susretom manje. Milan se novim podbačajem još više udaljio od naslova, sada za Interom zaostaje 8 bodova, također uz susret manje. Roma je po broju bodova (41) izjednačila s Milanom, ali ima susret više od milanskih klubova.