Sevilla okončala crni gostujući niz baš uoči puta na Maksimir

Čak 17 mjeseci trajao je post Seville u gostima u Primeri, a završio je u subotu kod Leganésa, gdje su Andalužani slavili 3-2 krasnim golom Pabla Sarabije

Sevilla je u subotu ostvarila prvu gostujuću prvenstvenu pobjedu nakon 17 mjeseci i crnog niza od 21 utakmice, koji se protezao još od sezone 2014/15. Na gostovanju kod novaka u ligi Leganésa Andalužani su pobijedili 3-2.

Golovima Franca Vázqueza i Samira Nasrija momčad Jorgea Sampaolija vodila je 2-0 na isteku sat vremena igre i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. No borbeni domaćini vratili su se na 2-2 u samo tri minute preko Timora i Alexandera.

Važnu pobjedu uoči gostovanja kod Dinama u trećem kolu Lige prvaka na Maksimiru (utorak, 20:45) Sevilli je donio Pablo Sarabia krasnim udarcem s ruba šesnaesterca iskosa u 85. minuti.

Sevilla je pobjedom izbila na prvo mjesto ljestvice Primere s dva boda i utakmicom više od Atlética i Reala, dok je Leganés na 11. poziciji.

Primera, 8. kolo:

• Leganés - Sevilla 2-3 (Timor 67', Alexander 69' / Vázquez 25', Nasri 58', Sarabia 85')