Simon vodio do druge pobjede u Londonu: Pali su i domaćini

Hrvatska košarkaška reprezentacija slavila je i u drugom kolu pripremnog turnira u Londonu. U utakmici s puno oscilacija pobijedila je domaćina Veliku Britaniju 75-70

Naši su igrači 'pospano' ušli u utakmicu, pa su Britanci brzo poveli 14-3, no u drugoj četvrtini, koju su dobili 23-5, sve je sjelo na svoje mjesto. Dugo su održavali desetak poena prednosti, a u 33. minuti imali su 17 koševa viška. Međutim, kako su počeli, tako su i završili. Dopustili su domaćinima veliku seriju, kojom su smanjili zaostatak na samo tri poena (69-66), a imali su priliku i za izjednačenje.

Kao i dan ranije protiv Srbije, naš najbolji igrač bio je Kruno Simon, koji je postigao 16 poena. Ante Tomić dodao je 12 uz šest skokova i tri asistencije, Tomas je ubacio devet, a ugodno je iznenadio Stipčević s osam koševa.

Hrvatska je nakon dva dana natjecanja uz Francusku jedina neporažena momčad, a u četvrtak u 19 sati igra protiv Australije.