Šimunić bio najbolji unatoč porazu svojeg Hoffenheima

Stoper Hoffenheima Josip Šimunić najbolje je ocijenjen igrač od svih hrvatskih nogometaša sudionika devetoga kola njemačke Bundeslige

Iako je njegov Hoffenheim izgubio 2-0 na gostovanju kod Werdera u Bremenu, Šimunić je prošao s iznadprosječnom ocjenom (2.5). Odigrao je svih 90 minuta. U gostujućoj momčadi Sejad Salihović (ušao u 11. minuti) prošao je s trojkom, a Vedad Ibišević (ušao u igru u 46. minuti) s 4.5. Ivan Rakitić je zabio svoj prvi ovosezonski pogodak za 1-0 vodstvo Schalkea u 2-1 gostujućoj pobjedi kod Stuttgarta, no hrvatskom je veznjaku (igrao do 64. minute) to dostajalo tek za prosječnih 3.5.
Ivica Banović, čiji je Freiburg na svom travnjaku izgubio od Bayerna 2-1, prošao je s četvorkom.
Od BiH-reprezentativaca Zlatan Bajramović odigrao je cijelu utakmicu za Eintracht protiv Hannovera (2-1 pobjeda domaćih u Frankfurtu) te zaradio trojku, dok su Wolfsburgovi Edin Džeko i Zvjezdan Misimović za 90 minuta u domaćem slavlju (2-1) protiv Borussije Mönchengladbach dobili 3 odnosno 3.5.