Sjajni Zubac do double doublea, Dario Šarić opet ostao na klupi

Ivica je za 25 minuta imao 15 koševa i 15 skokova u porazu Clippersa kod Memphisa 108-94. Luka Šamanić dobio je manje minuta nego u prvoj utakmici s Utom i imao skromniji učinak

Ivica Zubac (26) odigrao je odličnu utakmicu na gostovanju LA Clippersa kod Memphisa, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Grizzliesi su, nakon katastrofalnog ulaska u utakmicu i -20 krajem prve četvrtine, pobijedili 108-94.

Hrvatski reprezentativac za 25 je minuta ubacio 15 koševa uz 15 skokova. Slobodna bacanja gađao je 3/5, a za dva 6/10. To mu je 86. double double u NBA ligi, 25. ove sezone.

Najviše je koševa kod Clippersa ubacio Norman Powell (16), a kod pobjednika Desmond Bane, 22. Clippersi drže peto mjesto na Zapadu i jako su blizu doigravanja.

Luka Šamanić (23) u drugoj utakmici na probi s Utah Jazzom izgubio je kod Bostona 122-114. Za razliku od prve utakmice kod San Antonija, sad je dobio upola manje minuta (12) i ubacio oba šuta za dva uz dvije promašene trice.

Jayson Tatum s 39 koševa i 11 skokova bio je najučinkovitiji kod druge momčadi Istoka, a Talen Horton-Tucker kod Ute (28 koševa, osam skokova).

Šarić zakucan za klupu

Oklahoma City u neizvjesnoj je završnici izgubila na gostovanju kod Indiane 121-117, a Dario Šarić (28) opet nije dobio ni minute. Šibenčanin je od zadnjih deset utakmica Thundera odigrao pet, a sve zajedno svega 38 minuta.

Ni fantastično izdanje Shaija Gilgeous-Alexandera s 39 koševa i devet skokova nije bilo dovoljno Oklahomi koja pleše po rubu mjesta koja donose nastavak natjecanja u NBA-u. Trenutačno je deseta s omjerom 38-40, blizu su Dallas i Utah koji imaju utakmicu manje.

TJ McConnell bio je najbolji kod pobjednika s 21 košem, devet skokova i osam asistencija.

Detroit je bez ozlijeđenog Bojana Bogdanovića (33) izgubio na gostovanju kod Houstona 121-115. Kevin Porter Jr. bio je najefikasniji čovjek na parketu s 33 koša i tri skoka, Marvin Bagley kod Pistonsa ubacio je 12 koš uz tri skoka. Detroit je s omjerom 16-60 ostala najlošija momčad lige.