Slaven izgubio od Tromsoa 2-0, Riječani od Metalista

Slaven Belupo je u drugoj utakmici 3. pretkola Europske lige ugostio norveški Tromso i izgubio 2-0 te tako ispao iz Europe ranije nego se nadao

Slaven Belupo je u Koprivnici ugostio norveški Tromso u drugoj utakmici trećeg pretkola Europske lige. Prvu utakmicu dobili su Norvežani s 2-1, iako je Slaven vodio 1-0.

1' - Počelo je u Koprivnici pred ne potpuno ispunjenim stadionom. Odmah napad Slavena, no Delić ni sam nije znao što bi s loptom. Bilo je to nešto između dodavanja i udarca.
5' - Slaven je dobro krenuo u utakmicu. Najprije je Jurić dobro pucao, no golman odbija u korner iz kojeg je opet dobro pucao Csizmadia. Golova ipak nema.
10' - Slavenova sredina terena dobro drži loptu dok se Tromso opredijelio za obranu iu koje se rađaju brze kontre.
12' - Aljoša Vojnović lijepo je primio loptu u šesnaestercu, odlično se okrenuo, no pucao je visoko preko gola. Igrači Slavena lako dolaze u situacije za udarac prema golu, no nedostaje koncentracije u završnom udarcu.
14' - GOL za Tromso iz prvog udarca prema golu. Zabio je kapetan Rushfeldt. Po lijevoj strani je probio igrač Tromsoa, lopta je preskočila tri braniča Slavena i usamljenom Rushfeldtu nije bilo teško zabiti.
20' - Nakon gola Tromso se još više zatvorio, a Slavenu trebaju dva gola bar za produžetke.
28' - S ruba kaznenog prostora krajnje lijevo slobodan udarac je izveo Posavec. Nisko je dodao u srce šesnaesterca, no loše puca Delić i ova prilika odlazi u vjetar.
37' - U posljednjih desetak minuta nogometaši Slavena su se potpuno izgubili. Norvežani su preuzeli igru i bilo bi čudo da vidimo gol Belupa.
45' - Belupo je imao još jednu lijepu priliku, no na poluvremenu ostaje 1-0 za Tromso.
DRUGO POLUVRIJEME
46' - U drugom dijelu u igru je ušao i ozlijeđeni Bojan Vručina.
U ovom trenutku je počela i utakmica u Ukrajini. Rijeka gostuje kod Metalista koji je s Kantride donio prednost od 2-1.
12' - GOL! Metalist, točnije Gueye, je zabio Rijeci i već nakon desetak minuta je potvrdio prolazak u četvrto pretkolo EL-a.
Nakon gola u Harkivu domaćin se još opustio te se uglavnom igra na polovici Rijeke.
75' - U Koprivnici bez promjene. Slaven Belupo plete mrežu oko Tromsova šesnaesterca, ali bez vidljivog učinka.
82' - GOL za Tromso. Opet Rushfeldt i Tromso rješava pitanje prolaska u četvrto pretkolo.
Slaven Belupo izgubio je od Tromsa 2-0 i tako ispao iz Europe ranije no što se nadao.
Poluvrijeme u Harkivu. Rijeka gubi 1-0 i već je sada jasno da je Hrvatska izgubila dva predstavnika u Europi.
60' - GOL za Metalist zabio je Olinjak. Metalist vodi 2-0.
Kraj i u Harkivu, a kraj i za Rijeku u Europi.