Slaven uvalio 'šesticu' Jadranu i ušao u osminu finala Kupa...

Mladen Frančić na klupi Slaven Belupa krenuo je uvjerljivom pobjedom u šesnaestini finala Hrvatskog kupa u kojem su Koprivničani slavili u Poreču protiv Jadrana 6-0

Šesnaestinu finala Hrvatskog kupa u utorak poslijepodne otvorili su nogometaši Slavena Belupa, koji su prolaz u sljedeću fazu natjecanja osigurali rutinskom pobjedom u Poreču.

Koprivničanima je domaći trećeligaš Jadran poslužio kao lakši trening slavivši s uvjerljivih 6-0. Za premijernu pobjedu Mladena Frančića na klupi Slavena pobrinuli su se pet različitih strijelaca. Golijadu je u šestoj minuti otvorio Filipović, a zatim su uslijedila dva gola Novinića za prednost od 3-0 na poluvremenu. U nastavku su krenuli u istom ritmu te su protivnikovu mrežu do kraja utakmice napunili Delić, Glavica i Čanađija.

Ostale utakmice igraju se sutra, osim Kustošija - Hajduk, koja se igra 1. listopada te BŠK Zmaj Blato - Rijeka koja se igra 9. listopada.